Który kredyt hipoteczny jest najlepszy w lipiec 2023?

Sprawdź, w jakich bankach kredyty hipoteczne są najtańsze, a w których najdroższe. Oto konkretny ranking kredytów hipotecznych, który zawiera szczegółowy opis najważniejszych parametrów, na które musisz zwrócić uwagę.

Poniżej ranking kredytów hipotecznych na lipiec 2023?

Pobierz plik z PDF z zestawieniem topowych ofert na rynku oraz wymagań banku oferujących najbardziej opłacalne kredyty mieszkaniowe.

Jeśli chcesz pominąć część opisową i odrazu przejść do najtańszych ofert

Jeśli chcesz pominąć część opisową i zamówić dedykowany ranking dla siebie:

Na nieświadomie zaciagniętym kredycie hipotecznym możesz stracić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Kurs Kredytowy
Krok po kroku

Zanim przejdziesz do rankingu...

ale powiedzmy sobie szczerze – nie jesteśmy fanami rankingów.

Z każdej strony jesteśmy cały czas atakowani ciągle tymi samymi pytaniami od klientów:

 • który bank najtańszy?
 • gdzie najniższa rata?
 • gdzie najniższa prowizja?
 • czy lepszy niższy koszt początkowy czy niższa marża?

Tylko, że przecież nie o to chodzi.

Wybór kredytu na zakup naszej często gęsto naszej wymarzonej nieruchości nie ogranicza się do przesortoania tabeli 100 ofert po wyznaczonym własnym kryterium.

W naszej ocenie równocześnie przygotowanie rankingu, jak i wybór konkretnej oferty powinien odbywać się w sposób profesjonalny
i całościowy mając pełny obraz sytuacji oraz potrzeb klienta oraz rzetelne dedykowane wyliczenia.

Doskonale wiemy, że każdy człowiek ma różne potrzeby i priorytety.

Dla jednego ważne będzie uzyskanie kredytu przy jak najmniejszym zaangażowaniu środków własnych na start

Dla drugiego głównym wyznacznikiem będzie najniższa miesięczna rata.

Jednak to nie koniec wyliczeń..

Wybierając kredyt hipoteczny musimy pamiętać, że nasza relacja z bankiem to nie tylko rata, zdolność czy proces uzyskania finansowania, a jest to długoterminowa relacja, która będzie zwykle trwała kilka lat.

Warunki relacji z bankiem to m.in produkty dodatkowe, wcześniejsza spłata, które są równie ważne co kwestia kosztu kredytowego.

Wybór kredytu powinien odbywać się w sposób świadomy, bo często skupiając się na jednym parametrze, pomijamy inny, który w codziennym życiu może okazać się dużo bardziej uciążliwy niż zapłacenie raty czy prowizji wyższej o kilka złotych”
I tak właśnie powstał ranking, który czytasz.Ranking, który w porównaniu do innych TOPów i zestawień “z internetu”, składa się z dwóch obustronnie uzupełniających się i bez siebie części, które nie mógłby funkcjonować jak należy:
 1. CZĘŚĆ SUBIEKTYWNA, jej obliczem są WARUNKI RELACJI z bankiem, która odsłania “szarą rzeczywistość kredytobiorców” czyli w dużej mierze jak mocno produkty towarzyszące “dodatkowe” mogą uprzykrzać nam życie
 2. CZĘŚĆ OBIEKTYWNA, jej postać to bezlitosna CENA KREDYTU ,czyli część matematyczna, która prezentuje na liczbach kredytowych liderów, stworzona w oparciu o konkretny parametr: całkowity koszt kredytu po 5 latach.
Chcemy, aby nasz ranking kredytów hipotecznych był maksymalnie rzetelny DLATEGO obliczamy kredyty NIE przez światopogląd 30 lat ( czyli najchętniej wybieranego okresu kredytowania ), a laserowo skupiamy się na ofertach “celując” jak będą one wyglądały przez pierwsze 5 lat spłacania?Odpowiedź jest dość łatwa, jednak wielotorowa.
Po pierwsze

Okres pierwszych 5 lat to czas, w którym rata jest najbardziej “nietrwała”

 

Jest to spowodowane tym, że na wysokość raty mocny wpływ mają obowiązkowe produkty dodatkowe, takie jak:

 • ubezpieczenia na życie,
 • ubezpieczenia od utraty pracy
 • ubezpieczenie niskiego wkładu własnego
 • utrzymanie stałych wpływów na rachunek
 • wymagane obroty kartami debetowymi czy kredytowymi

Niezastosowanie się do tych wymogów oznacza wzrost marży, co w konsekwencji raty docelowej. KUMULACJA wspomnianych czynników powoduje, że to właśnie w tym początkowym okresie kredytowania finansowe konsekwencje wyboru oferty są najbardziej odczuwalne.

Po drugie

W sytuacji bardzo dużego grona naszych klientów, okres początkowych 5 lat po otrzymaniu kredytu, to czas “ZMIAN” sytuacji zawodowej czy rodzinnej.

 

Zmiany te bardzo często wiążą się z koniecznością zmiany swojego kąta rodzinnego, a w rezultacie do “rozstania” z aktualnym kredytem.

Po trzecie

Miara kosztu kredytu po pierwszych 5 latach perfekcyjnie nadaje się do pierwotnej oceny atrakcyjności oferty i znalezienia tej najlepszej z najlepszych.

 

W rankingu nie będzie dziesiątek wariantów i masy odmian. Wskazujemy tylko jedną (najtańszą) ofertę dla każdego banku w zależności od parametrów, które aktualnie bierzemy pod uwagę.

PAMIĘTAJ.. Ranking i Tabela to rozgrzewka, której celem jest odkrycie najlepszego kredytu dla siebie. Aby osiągnąć cel, trzeba poznać “wroga” w czym pomoże Ci sprawdzenie rozdziału “Warunki współpracy”.

 

Kolejny krok to dobranie na miarę kredytu do naszych oczekiwań – możesz to zrobić sam ( czego nie polecamy ) lub skorzystać z pomocy sprawdzonego doradcy kredytowego, na którego zasługujesz. “

Popatrz – różnica między najtańszym a najdroższym kredytem w naszym rankingu najtańszych kredytów hipotecznych listopad 2022 wynosi aż 98 530 zł (uwzględniając parametry kredytu na 400 tyś zł, na 20 lat z 20% wkładem własnym)!.

OTO NAJNOWSZY RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH na LISTOPAD 2022

Aby ułatwić Wam przeglądanie ofert różnych banków, ten ranking przygotowujemy w oparciu o zbliżone parametry kredytu, które są najczęściej wybierane w Polsce:

 • Ranking przestawia zestawienie oferty bankowych o najniższych kosztach całkowitych po 5 latach od wypłaty kredytu
 • Koszt całkowity po 60 miesiącach rozumiany jest jako suma:
  • kosztu prowizji
  • kosztu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego
  • kosztu odsetek
  • kosztu ubezpieczenia o wpis hipoteki (6 miesięcy)
  • kosztu ubezpieczenia nażycie
  • innych kosztów towarzyszących
 • Spośród dostępnych ofert wybraliśmy ( w naszej opinii ) najciekawsze warianty dla danych banków

Parametry Rankingu kredytów hipotecznych

 • Kwota kredytu: 350.000 zł
 • Okres kredytowania: 30 lat
 • Raty: równe
 • Wkład własny 20%
 • Oprocentowanie kredytu: zmienne
 Dodatkowo klikając poniżej znajdziedzie rankingi analogicznych parametrów kredytowych:

Możesz też sprawdzić, gdzie uzyskasz najszybciej kredyt hipotczny:

Jeśli mieliście jednak okazje skorzystać z naszego kursu “Kredyt Hipoteczny od A do Z, to znacie z pewnością podejście naszego Eksperta Patryka Borzęckiego do kredytów.

 

Jeśli jesteście tutaj pierwszy raz to polecam skorzystać z darmowego kursu “Wszystko co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym” który pokazuje co jest ważne z tzw. lotu ptaka wnioskując o kredyt hipoteczny.

NASZYM ZDANIEM:

 

“krótki wstęp od ekspertów”

 

Listopadowa oferta banków, nie zaskakuje niczym nowym. Większość ofert ogólnie dostępnych nie ulega jakiejkolwiek zmianie czy aktualizacji i stanowi kontynuację tego co dobrze znamy z poprzedniego miesiąca, a w niektórych przypadkach nawet kilka miesięcy wstecz…. c.d.n.

Gdzie po Kredyt hipoteczny na 30 lat z wkładem własnym 20%, oprocentowanie zmienne?

Kredyt hipoteczny na 30 lat najtańsze oferty - wkład własny 10%, oprocentowanie zmienne

Kredyt hipoteczny na 20 lat najtańsze oferty - wkład własny 20%, oprocentowanie zmienne

Kredyt hipoteczny na 20 lat najtańsze oferty - wkład własny 20%, oprocentowanie stałe

O założeniach rankingu przeczytasz więcej tutaj.

Gdzie najszybciej uzyskasz kredyt hipoteczny?

W niektórych sytuacjach może mieć na to wpływ nie tylko sama cena kredytu hipotecznego, ale też czas rozpatrywania wniosku przez bank.

 

Jest to związane, z tym, że czasem jak znajdziemy jakąś nieruchomość w okazyjnej cenie, to jeżeli za chwilę ktoś ją nam zwinie sprzed nosa, bo bank rozpatruje kilka miesięcy wniosek kredytowy.

 

Ba! mało tego, jak się przeterminuje umowa przedwstępna to możemy stracić zadatek, który już wpłaciliśmy.

 

Nasi eksperci kredytowi czuwają nad tym, aby nie zostawić klienta z “ręką w nocniku” dlatego składają oferty do kilku banków jednocześnie, aby maksymalnie wyeliminować to ryzyko.

 

Tutaj możesz zobaczyć jak działają nasi eksperci kredytowi.

 

Ten ranking jest sporządzony w oparciu o wniosku składane przez Ekspertów Kredytowych Kancelarii Sprawdzona Porada Kredytowa.

 

Pamiętaj, że poniższe okresy kilka dni później od tego wpisu mogą się różnić bo np. bank, który długo rozpatruje wnioski wprowadzi usprawnienia lub zwiększy się ilość rozpatrywanych wniosków w danym banków.

Jest to Subiektywno-Obiektywny ranking sporządzony na podstawie obecnie składanych wniosków przez ekspertów Kancelarii Porada Kredytowa. Stan na 3 listopad 2022 r. Pamiętaj, że sytuacja kilka dni później może się różnić.

Jaki najtańszy kredyt hipoteczny w Twojej sytuacji?

Ranking kredytów hipotecznych, który przygotowujemy jest sporządzony bardzo kompleksowo.
Aby był on subiektywno-obiektywny.
Kierujemy się tym, aby najmniej pieniędzy wyszło z Twojej kieszenie do banku.
Nie promujemy żadnego konkretnego banku.
Sprawa wygląda prosto

“im niższy koszt kredytu hipotecznego, tym lepsze miejsce w rankingu”

Ale…

w Twojej konkretnej sytuacji porównanie oferty może wyglądać nieco inaczej.

DLACZEGO?

Bo zmiana nawet jednego parametru może istostnie zmieniać kolejność poszczególnych ofert.

Np. Jedna oferta banku kredytu hipotecznego jest dostępna wyłącznie dla osób pracujących na umowę o pracę z wynagrodzeniem powyżej 10 tysięcy złotych miesięcznie czy będących klientami banku przez np. minimum 6 miesięcy.

Więc jeżeli chcesz otrzymać swój indywidualny ranking kredytów hipoteczny – Napisz do nas, korzystając z poniższej formularza.

  Zdolność kredytowa - ile trzeba zarabiać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

  Pomimo rosnących stóp, są osoby, które nadal zaciągają kredyty hipoteczne. Według danych BIK-u w wrześniu 2022 r. podpisano x tys. umów kredytowych:

  Z raportów wynika, że na kredyt stać osoby, które bardz dobrze zarabiają i nie mają problemu ze zdolnością kredytową.

  To jeden z kluczowych całej układanki kredytów hipotecznych.

  Żeby nie być pustosłownym, przygotowałem wraz z ekspertami dla Ciebie konkretne wyliczenia, jak to wygląda na tą chwilę w przypadku przykładowego kredytu zaciągniętego na 350 tyś zł, na 30 lat.

  Jak widzisz, aby pozwolić sobie na kredyt na 350.000 zł, singiel musi zarabiać na rękę w przedziale 7200-8300 zł.

  Na taki sam kredyt zarobki netto pary powinny wynosić w przedziale 7600-8400 zł.

  A rodzina z dzieckiem musi zarabiać minimum 9100 zł, a w niektórych bankach nawet bliżej 10 000 zł netto, by móc wziąć kredyt na kwotę 350,000 zł.

  Jeśli masz dzieci, to pamiętaj, że w tej chwili dwa banki przyjmują świadczenie 500+ do liczenia zdolności kredytowej.

  Jest to bank ING oraz PKOBP.

  A więc w tych bankach osoby, które posiadają dzieci, mogą liczyć na prognozowo wyższą zdolność kredytową niż w pozostałych bankach.

  Ranking Kredytów Hipotecznych - geneza

  Genezę rankingu omówiłem także w tym filmie.

  Na samym końcu chciałbym dodać.

  Cenimy Twoją prywatność

  Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystkie” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.