Blog
Najnowsze wpisy

Interesujące tematy
Refinansowanie kredytu
Refinansowanie kredytu – co to jest?
W tym wideo powiem Ci kiedy opłaca się refinansowanie kredytu hipotecznego i na co musisz uważać, aby oszczędzić czas i pieniądze.
Kredyt hipoteczny
Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową na kredyt hipoteczny?
Jak sprawdzić zdolność kredytową w Polsce? Zanim odpowiem na to pytanie, wspomnijmy, gdzie sprawdzić zdolność kredytową. Możesz to zrobić bezpośrednio w banku, np. w oddziale. Jednak zdecydowanie wygodniejszym i szybszym sposobem jest obecnie skorzystanie porady kredytowej z ekspertem, który policzy dokładnie Twoją zdolność kredytową oraz odpowie na wszystkie nurtujące się pytania na jednym spotkaniu, nawet bez wychodzenia z domu. Jakie informacje potrzebne są na spotkanie z ekspertem kredytowym?
Wkład własny
9 sposobów na zwiększenie wkładu własnego
W 2017 roku Komisja Nadzoru Finansowego przeprowadziła modyfikację „Rekomendacji S” i narzuciła bankom obowiązek żądania od Kredytobiorców wniesienia, przy kredycie hipotecznym, wkładu własnego na poziomie 20%. W praktyce, przy finansowaniu nieruchomości o wartości 300 000 zł, musisz zaangażować swój udział na poziomie 60 000 zł. Bank pożyczy Ci maksymalnie 240 000 zł kredytu hipotecznego.
Kredyt hipoteczny
Kiedy opłaca się nadpłacać kredyt hipoteczny?
Nadpłata kredytu hipotecznego Zobowiązania hipoteczne zaciągane są na bardzo długi okres czasu, dlatego nie sposób przewidzieć do końca jak będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa za przykładowo 10 lat. W razie niekorzystnych zmian możemy wziąć wakacje kredytowe, a co jeśli los będzie pomyślny i będziemy mieli za dużo gotówki w portfelu?
Kredyt hipoteczny
Ranking Najtańszych Kredytów Hipotecznych
RAPORT Kancelarii Porada Kredytowa
Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystkie” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.