Zajmuje się pośrednictwem finansowym od 7 lat. W tym czasie skorzystało z mojej pomocy ponad 500 klientów. Dzięki mojemu doświadczeniu masz pewność, że Twoją sprawą zajmiemy się profesjonalnie i rzetelnie.
Na pierwszym spotkaniu zbadamy Twoją zdolność kredytową i wspólnie wybierzemy najlepszą ofertę pod Twoje potrzeby.
Jesteśmy właścicielem Agencji Nieruchomości Segmentu Basic i Premium.
Poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?
Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów i odpowiedzi.
Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego w celu rozjaśnienia.
Kredyt gotówkowy można otrzymać jedynie w bankach. tym różni się od pojęcia różnego rodzaju innych instytucji finansowych, jak i u osób fizycznych.
Prawo do udzielania kredytów posiadają tylko i wyłącznie banki.
Kredyt Gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel, niezwiązany z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Banki nie musza wymagać przedstawiania celu kredytowania lub też rozliczania się z tego, w jaki sposób wydajemy przyznane pieniądze.
Celem kredytu gotówkowego może być zatem:
Różnica sprowadza się głównie do rodzaju stron umowy.
Kredytu może udzielić jedynie bank, a pożyczki mogą udzielać osoby fizyczne i prawne.
Każda umowa kredytowa musi zostać zwarta na piśmie, natomiast jedynie pożyczki powyżej 500 zł wymagają ich udokumentowania na piśnie.
Kredyt udzielany jest zawsze odpłatnie, pożyczka już nie koniecznie – czasem zobowiązujemy się w jej przypadku oddać tyle ile pożyczyliśmy.
Kiedy znasz już różnice pomiędzy obydwoma zobowiązaniami, zobacz jak wybrać tani kredyt umawiając się z nami na bezpłatną poradę kredytową.
Oprocentowanie w banku to wartość w procentach, która wzrasta, w zależności od złożonych w depozytów pieniężnych lub zaciągniętych kredytów.
Określone jest w umowie na dany okres czasowy oraz częstotliwość.
Podstawą wyliczenia oprocentowania jest stopa procentowa.
Jak starać się o kredyt hipoteczny?
Najpierw zorientuj się, ile możesz pożyczyć. Pomoże ci w tym weryfikacja BIK/BIG.
Przed załatwianiem kredytu hipotecznego musisz wiedzieć, jaki masz wkład własny.
Poszukaj swojej wymarzonej nieruchomości, na którą weźmiesz kredyt hipoteczny.
Pora na kolejny etap kredytu hipotecznego udaj się do doradcy i porównajcie aktualne oferty banków.
Masz szansę na pozytywną decyzję na kredyt hipoteczny? Sprawdź to wspólnie z doradcą.
Przygotuj wszystkie dokumenty wymagane do wypełnienia wniosku.
Kolejny krok brania kredytu hipotecznego to decyzja banku i podpisanie umowy.
Ostatnie etapy brania kredytu – zadbaj jeszcze o wpis do księgi wieczystej.
Środki kredytu hipotecznego wydawaj zgodnie z transzami i spłacaj raty w terminie.
Określone jest w umowie na dany okres czasowy oraz częstotliwość.
Podstawą wyliczenia oprocentowania jest stopa procentowa.
Aby doradca finansowy mógł Ci wskazać najkorzystniejsze dla Ciebie produkty, musi poznać Twoją aktualną sytuację finansową
Wybierając się na konsultacje z doradcą kredytowym, powinieneś sporządzić listę pytań, które zadasz ekspertowi.
Z pewnością wiesz, że konsultacje z ekspertem finansowym nie są obowiązkowe. Jeżeli chcesz porównać produkty bankowe powinieneś mieć przy sobie dokumenty tożsamości które są konieczne w celu dalszej współpracy.
Kosztorys budowlany na potrzeby banku to dokument, który określa przybliżone koszty poszczególnych etapów inwestycji. …
Jest to tak naprawdę najważniejszy dokument w procesie kredytu hipotecznego na budowę domu, bo to on jest wyznacznikiem wartości, o którą będziemy musieli złożyć wniosek do banku.
W oparciu o wyliczenia zawarte w owym dokumencie bank ustala z kredytobiorcą wartość poszczególnych transz kredytu.
W kosztorysie powinien znajdować się także przybliżony harmonogram prac budowlanych.
W comiesięcznej racie kredytu znajduje się kilka elementów. Zacznijmy od dwóch podstawowych.
Części kapitałowej i części odsetkowej. Pierwsza część kapitałowa to po prostu suma pożyczona przez kredytobiorcę od banku.
Od niej odliczana jest druga część odsetkowa. Ta natomiast stanowi zysk banku za udzielenie nam pożyczki. Łatwo obliczyć, że zmniejszając element kapitałowy, zmniejszamy koszt odsetek.
Składniki raty kredytu hipotecznego:
W comiesięcznej racie kredytu znajduje się kilka elementów. Zacznijmy od dwóch podstawowych.
Części kapitałowej i części odsetkowej. Pierwsza część kapitałowa to po prostu suma pożyczona przez kredytobiorcę od banku.
Od niej odliczana jest druga część odsetkowa. Ta natomiast stanowi zysk banku za udzielenie nam pożyczki. Łatwo obliczyć, że zmniejszając element kapitałowy, zmniejszamy koszt odsetek.
Składniki raty kredytu hipotecznego:
W przeciwieństwie do prowizji, marża nie jest opłatą jednorazową. Stanowi składową rocznego oprocentowania kredytu.
Marża banku jest w nim elementem stałym, podczas gdy reszta zależy od wskaźnika WIBOR, określanego na podstawie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
Mając do wyboru kredyt z wysoką prowizją, ale niską marżą lub na odwrót, należy wziąć pod uwagę jeden aspekt: czy planujemy spłacić kredyt wcześniej?
Jeśli tak – lepiej wybrać zerową prowizję z wyższą marżą. Jeśli jednak będziemy spłacać kredyt regularnie przez kilkanaście lat, bardziej opłacalna jest jednorazowa, wyższa opłata niż stałe podwyższenie rat kredytu.
Wszystko zależy od danej umowy. Banki określają w niej, które rodzaje ubezpieczeń są obowiązkowe, a które dodatkowe. Zanim więc weźmiesz kredyt hipoteczny, przeczytaj dokładnie, jakie warunki są wymagane w danym banku.
Jest kilka rodzajów produktów ubezpieczeniowych, które mogą być wymagane przez banki hipoteczne. Wybierając daną polisę, najistotniejszym elementem, oprócz ceny, jest zakres ubezpieczenia. Polisy o niemal identycznej nazwie mogą się między sobą bardzo różnić ochroną, jaką nas obejmą.
Rodzaje ubezpieczeń:
Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego pozwala uniknąć wyższego wkładu własnego osobom, które nie mają na niego środków.
Podpisanie umowy o tego rodzaju ubezpieczeniu pozwala wziąć kredyt nawet na 90% wysokości wartości nieruchomości, podczas gdy standardowo banki udzielają kredytów osobom, które mają minimum 20-30% wkładu własnego.
Należy się jednak liczyć z tym, że ta polisa należy do droższych i jej koszt całkowity przewyższyć może wysokość wkładu własnego, jaki pierwotnie byśmy ponieśli.
Ubezpieczenie nieruchomości jest to jedna z obowiązkowych polis, wymaganych przez banki.
Ubezpieczenie nieruchomości zabezpiecza bank przed utratą zabezpieczenia kredytu, jakim jest nabywany przed dom lub mieszkanie
Najczęściej podpisując polisę na tego rodzaju ochronę, bank wymaga od nas cesji umowy na instytucję kredytująca.
Ubezpieczenie nieruchomości jest jedną z najtańszych składowych wymaganych polis.
Ubezpieczenie na życie większość banków go nie wymaga, jednak zdecydowanie się na tego rodzaju produkt pozwala wynegocjować lepsze warunki umowy.
Koszty polisy na życie należą do średnich, dlatego jeśli zależy nam na atrakcyjniejszej marży warto wyliczyć, czy kupno ubezpieczenie się nam nie opłaci.
Jak ono działa? W przypadku śmierci kredytobiorcy to ubezpieczyciel pokrywa pozostałą część kwoty do spłaty.
Ubezpieczenie przed utratą pracy podobnie, jak ubezpieczenia na życie, jest to najczęściej polisa dobrowolna, jednak jej zawarcie pozwala negocjować z bankiem lepsze warunki umowy
W momencie, gdy stracimy źródło utrzymania, ubezpieczyciel za nas spłacać będzie kredyt hipoteczny.
Dla osób o niepewnej sytuacji zawodowej ten dodatkowy koszt może stanowić ciekawe rozwiązanie, pozwalające uniknąć zwłoki w spłacie zobowiązań.
Ubezpieczenie pomostowe podobnie, jak ubezpieczenie nieruchomości, jest to ubezpieczenie obowiązkowe, dotyczy ono okresu pomiędzy dniem udzielenia kredytu a chwilą, by założona zostaje hipoteka na daną nieruchomość.
Ubezpieczenie to ochrania bank, który przez krótki czas, w momencie, gdy załatwiane są formalności, nie posiada wpisu do Księgi Wieczystej, zabezpieczającego jego interesy.
Koszty tego ubezpieczenia są zazwyczaj dość wysokie, jednak nie sposób ich ominąć.
Banki obecnie stosują pewne sztuczki, mające w naszych oczach umniejszyć wysokość opłat na obowiązkowe i dobrowolne polisy.
Najczęstszą z nich jest prezentowanie kosztów ubezpieczeniach w skali miesięcznej w stosunku do całej kwoty kredytu. Procenty, wyrażone w setnych lub dziesiętnych po przecinku nie działają tak na wyobraźnię, jak np. 2-5% w skali rocznej. Niektóre banki wymagają od swoich klientów wykupienia ubezpieczeń, które sięga aż 10% wartości pożyczanej kwoty.
Analizując oferty kredytów hipotecznych należy więc bardzo dokładnie rozważyć oferty polis, jakie podsuwa nam bank. Generalnie instytucja kredytująca nie może od nas wymagać podpisania umowy z konkretnym towarzystwem, warto więc zastanowić się nad alternatywami.
To przede wszystkim liczby. One wskazują, ile pożyczacie, ile trwa umowa i ile pieniędzy musicie oddać. Dlatego nawet jeśli nie rozumiecie wszystkich zapisów, to nic nie zwalnia Was od tego, by sprawdzić, czy wszystkie najważniejsze, ustalane wcześniej ustnie, dane się zgadzają
Jeśli wykryjecie jakieś nieprawidłowości, to poproście pracownika banku o ich sprostowanie. Nawet w banku zdarzają się czasem błędy rachunkowe.
Niewiele osób korzysta z usług radcy prawnego lub eksperta finansowego, by zweryfikować swoja umowę kredytową.
Tuż przed jej podpisaniem chodzi już bardziej o sprawdzenie jej pod względem merytorycznym.
Kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoletnie, dlatego nie sposób przewidzieć wszystkich okoliczności, które mogą się przez ten czas zdarzyć, na przykład konieczność wzięcia urlopu na poratowanie zdrowia.
Banki zdają sobie sprawę z tego, że kredytobiorcy potrzebują czasem złapać oddech finansowy, i wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Stąd właśnie w umowach zapisy o wakacjach kredytowych i/lub karencji w spłacie.
Wyróżniamy dwa odmienne narzędzia finansowe, są to mianowicie:
Jeśli wykryjecie jakieś nieprawidłowości, to poproście pracownika banku o ich sprostowanie. Nawet w banku zdarzają się czasem błędy rachunkowe.
Niewiele osób korzysta z usług radcy prawnego lub eksperta finansowego, by zweryfikować swoja umowę kredytową.
Tuż przed jej podpisaniem chodzi już bardziej o sprawdzenie jej pod względem merytorycznym.
Poniżej znajdziesz kilka naszych najnowszych artykułów w zakresie porady kredytowej
Jeżeli nie znalazłeś tego co Cię interesuje przejdź na zakładkę “Blog”, aby zobaczyć więcej wpisów!
Zdobyte przez lata doświadczenia pozwoliły nam opracować wiele skutecznych, autorskich rozwiązań, które stały się przewagą konkurencyjną dla kredytobiorców oraz przedsiębiorców.
Rozmowa jest całkowicie bezpłatna, a jej celem jest przeprowadzić analizę wstępną Twojej sprawy oraz przedstawić nasz pomysł na realizacje Twojego celu.
Skorzystaj z opcji kontaktu bezpośredniego lub wyślij zgłoszenie przez formularz.
Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystkie” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.